Mężczyzna w średnim wieku – Tom Hanks w lipcowym FILMIE

150x110

Larry Crowne to mężczyzna w średnim wieku. Właśnie postanawia przemyśleć swoje dotychczasowe życie, zastanowić się,  kim tak na prawdę jest i poszukać sobie nowego zajęcia. W roli głównej w filmie “Larry Crowne - Uśmiech losu” oraz na okładce lipcowego wydania magazynu FILM – odtwórca roli Larry’ego Crowe’a, Tom Hanks.

Ponadto w FILMIE: Larry Crowne, czyli męski kryzys wieku średniego, Zbigniew Zamachowski o tym, dlaczego nie ma go na ekranach kin, Francuzka, która uwodzi Europę i Hollywood – Marion Cotillard oraz relacja na dwa głosy z 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

“Mam dziwaczną budowę ciała, wielki tylek, nos klauna, zwisające uszy i oczy jak u Chińczyka” – tak mówi sam o sobie. To kokieteria, ale tajemnica sukcesu tkwi właśnie w jego wyglądzie. Jest idealnym wcieleniem przeciętności. Idealnym “everymanem”, a dzięki temu także – idealnym gwiazdorem. Za rolę dostaje nawet 50 mln dolarów. Czy czuje się z tym nieswojo? Na łamach najnowszego wydania magazynu FILM – Tom Hanks – aktor, producent filmowy i telewizyjny.  

Tom Hanks gra główną rolę we wchodzącym właśnie na ekrany filmie “Larry Crowne - Uśmiech losu”. Film zdaje się mieć wszystkie wady i zalety filmów dotyczących wieku średniego. W magazynie FILM – siedem składników, bez których filmowe kryzysy wieku średniego nie byłyby takie same.

W magazynie FILM także mężczyzna w średnim wieku, który nie zamierza sobie fundować zabiegów z botoksu. Zbigniew Zamachowski zdradza, dlaczego od trzech lat nie zagral w żadnym filmie, dlaczego nie kuszą go role w serialach i dlaczego mimo to na nudę nie może narzekać.

Z ekranów natomiast nie znika Marion Cotillard. Dla Amerykanów jest uosobieniem frnacuskiego stylu i charmu, dla Francuzów – powodem do dumy. W Hollywood jej pozycja róźni się zdecydowanie od innych europejskich aktorek. Może dlatego, że mówi po angielsku niemal bezbłędnie i bez obcego akcentu? Jest drugą w historii francuską aktorką, która dostała Oscara dla najlepszej aktorki i pierwszą nagrodzoną mimo że w filmie mówiła po francusku. Marion Cotillard w przededniu premiery “Nieba nad Saharą” – w lipcowym wydaniu magazynu FILM.

FILM podsumowuje również 36. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Dwuglos Jacka Rakowieckiego, redaktora naczlenego magazynu FILM, oraz krytyka Łukasza Maciejewskiego, brzmi zaskakująco zgodnie. Bo choć w szczegółach panowie różnią się co do oceny niektórych filmów, o tyle werdykt międzynarodowego – po raz pierwszy -  jury oceniają zdecydowanie krytycznie. Chociaż dostrzegają też pozytywny kierunek zmian. O 36. FPFF - w lipcowym FILMIE.

Tradycyjnie do części nakladu najnowszego wydania magazynu FILM dołączona jest płyta DVD. Tym razem do wyboru – “Buena Vista Social Club” lub komedia “Szalona rodzinka”. Cena magazynu z płytą wynosi 9,99 zł, bez plyty – 6,99.

Lipcowemu wydaniu magazynu FILM towarzyszą billboardy sponsorskie w Kino Polska oraz spoty przed pokazami filmowymi na Orange Kino Letnie.

*****

„Film” to najstarszy polski magazyn poświęcony tematyce kina i filmu. Ukazuje się od 1946 r. Od 2007 r. wydawcą „Filmu” jest Media Point Group, spółka zależna Platformy Mediowej Point Group.